Fazlı Arslan

Prof. Dr. Fazlı ARSLAN
Endüstri Mühendisliği Prgramı Bölüm Başkanı

Endüstri Mühendisliği, üretim ve hizmet sektöründe, insan, malzeme, bilgi, ekipman ve enerji kaynaklarını kullanarak en verimli çalışabilecek sistemlerin tasarımı, kurulması ve iyileştirilmesi için bilimsel yöntemler geliştiren ve uygulamasını yapan mühendislik dalıdır. Bu amaçla matematik, fizik ve sosyal bilimleri mühendislik analiz yöntemleri ile birleştirerek kullanır. Endüstri Mühendisleri genellikle imalat sektöründe çalışmalarına rağmen sağlık, bankacılık, sigortacılık, finans, bilişim, iletişim, lojistik sektörlerinde de görev almaktadırlar. Endüstri Mühendisliği, geniş iş olanakları olan ve üniversite öğrencisi adayları tarafından ilk sıralarda tercih edilen bir mühendislik dalıdır.

Endüstri Mühendisliği eğitimini seçen adayların, ekip çalışmasına yatkın, sorgulama ve kıyaslama yapabilmeyi, analitik bir bakış açısıyla problem çözmeyi, bilgisayar destekli çalışmayı sevmeleri gerekir.

Endüstri Mühendisliği bölümü olarak bizim hedefimiz; sanayinin ihtiyaçlarına çözüm üretebilen, özgüveni yüksek, kendini sürekli yenileyen, analitik düşünebilen, ekip çalışmasına yatkın, meslek etiğine sahip, çevreye duyarlı Endüstri Mühendisleri yetiştirmektir.

Hepinize en içten başarı dileklerimle.